XI Finał

12 stycznia 2003 odbył się (już...) XI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Kultury i Samorządu Uczniowskiego z Miejskiego Gimnazjum nr w Zambrowie powstał sztab.

Już od samiuśkiego rana (8:00) nasi wolontariusze wyruszyli w miasto zbierać pieniążki. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich oraz grupa dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu. Pomagali nam też nauczyciele i inni...(m.in. stróże prawa;) Część wolontariuszy została "eksportowana" do okolicznych wsi, czyli do Rutek, Kołak i Szumowa. Ponad 100 wolontariuszy kwestowało aż do zmroku, a niektórzy wytrwali nawet do 20:00.

Aby nie paść z głodu i zimna, mogliśmy się schronić w MOK`u i w Miejskim Gimnazjum nr 1 gdzie czekała na nas gorąca herbatka i posiłek.

W międzyczasie trwał IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zambrowa zorganizowany przez Miejskie Gimnazjum nr 1. Brali w nim udział uczniowie wszystkich zambrowskich szkół oraz przedstawiciele Zambrowskich Biznesmenów i Samorządowcy. W czasie przerw zaprezentowały się zespoły Gama i Oktawa oraz nasi break dance'owcy- zespól Evolution. Odbyły się też licytacje obrazów, grafik, rzeźb i cennych gadżetów.

Już od godziny 12 na scenie rozstawionej koło budynku Olimpii było głośno... Rozpoczął się koncert "Dar serca". Zaprezentowano sponsorów, światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Później kolejno wystąpiły zespoły: Dla Dobra Publicznego, Lipid Outnumber, Tenos, Pokojowo nastawieni, Obstawa Prezydenta, Harlem, Feedback i Nocna Zmiana Bluesa. Pod sceną zebrało się dużo mieszkańców naszego miasta. Na koniec wszyscy nasi wytrwali i jeszcze pełni zapału do pracy wolontariusze weszli na scenę, (wyganiając zespoły..;) aby zebrać podziękowania ( hehe było wesoło- było nas sporo na tej scenie chyba coś około setki;) Potem na niebie zabłysło Światełko Do Nieba. Jednak to nie był koniec, bo na stołówce stołówce MG1 czekał na nas pyszniutki torcik w kształcie duuużego serducha:D Był przepyszny do ostatniego okruszka.

Dzień był strasznie męczący, ale mimo chlupiącej wody w butach;) i dużego mrozu wszyscy mieli dobre humory. Pełni satysfakcji z tego, że mogliśmy pomóc dzieciakom, szczęśliwie wróciliśmy do domów. Ogólnie mówiąc było SUPER.

Serdecznie podziękowania dla sponsorów oraz osób, które pomogły nam w organizacji imprezy (m.in. dla uczniów MG1, który do późna przesiadywali w szkole, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik). Dziękujemy też policji i ochronie pilnującej porządku (dzięki nim cała akcja odbyła się bezpiecznie). Nio oczywiście organizatorom, pracownikom MG1 i opiekunom. WSPÓLNYMI SIŁAMI UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ PONAD 22.000 zł!

Nikuś

Galeria zdjęć z XI Finału

Oto kilkanaście zdjęć z XI Finału:
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

© 2002 - 2016 WOŚP Zambrów @ zambrow.org