XII Finał

11 Stycznia 2004 roku odbył się XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, czyli przez nas ;-) Przygotowania rozpoczęliśmy na długo przedtem...

Przed Finałem w Gimnazjum odbył się turniej Counter Strike'a, loteria fantowa i sprzedaż ciasta. A w dzień finału oczywiście zbiórka do puszek na ulicach miasta (i nie tylko).

W dniu finału pierwsi wolontariusze zjawili się tuż po godzinie 7 i zostali wysłani do pobliskich wsi (Rutki, Kołaki, Szumowo). Na ulicach miasta powili się ok. godziny 9. Było straaaaaaaasznie zimno!! Marzły nam ręce, ale my pamiętaliśmy, że zbieramy dla dzieciaków... To się nazywa bohaterstwo, heroizm itd. ;-)

O godzinie 10 rozpoczął się V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zambrowa. Najpierw odbyły się rozgrywki między szkołami podstawowymi, potem gimnazjum, a na koniec zagrały szkoły średnie. O 16.20 Mecz dnia: Wolontariusze vs. Reprezentacja Miasta, który zakończył się wynikiem 4:4. Naprawdę warto było go zobaczyć. Było baaaardzo ciekawie ;-)

Do gimnazjum przybyli również strażacy. Można było pobawić się ich sprzętem, wejść do samochodów i porozmawiać z fachowcami. Taka okazja nigdy się już nie powtórzy.

Ok. godziny 21, kiedy już kończyliśmy imprezę, zabraliśmy się za tort. Niewiele nas było, bo niektórzy nie wytrzymali. W sumie nie ma się co dziwić. Ale reszta nie miała nic przeciwko :P

Oczywiście odbył się też koncert, jak na Wielki Finał przystało. Wystąpili w nich: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Gama, Oktawa, Wiolinki, Planety, kabaret BLEF, zespół PLG, zespól DFA, Kryspin Kalinowski, zespół EVOLUTION

Na zakończenie koncertu zapaliliśmy najtańsze i najbezpieczniejsze w Polsce Światełko do nieba! Ach, jak to ładnie brzmi...

Na koniec - efekt naszej pracy (i zabawy też...), czyli rozliczenie.

A więc w ramach XII Finału zebraliśmy:

18.483,66 zł pieniądze ze skarbonek (złotówki)
14,58 zł waluta ze skarbonek, po przeliczeniu
2.108,47 zł loteria fantowa
720,00 zł licytacja
1.017,63 zł pieniądze zebrane w SP 4
810,00 zł pieniądze zebrane w SP 5
421,00 zł pieniądze zarobione przez sklepik MG 1 w dniu finału
150,00 zł pieniądze przekazane przez sklep "Żabka"

Wśród pieniędzy w skarbonkach znalazło się 274,66 zł zebrane w SP 3, 327,40 zł zebrane w MG 1, oraz ponad 400 zł zebrane w SP w Ostróżnem.

I to wszystko przy minimalnych wydatkach (uzezpieczenie imprezy opłacone przez Radę Rodziców MG1), dzięki sponsorom ofiarującym nam wszystko, czego potrzebowaliśmy do organizacji! Dziękujemy!

Galeria zdjęć z XII Finału

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z XII Finału:
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

 
 
 
 
 
 
 

 
 
© 2002 - 2016 WOŚP Zambrów @ zambrow.org