Z ostatniej chwili

 • FINAŁ, 12 stycznia 2014 r.

  W tym roku jest trochę inaczej - pewnie zauważyliście, że na naszym fanpage'u na fb pisaliśmy na bieżąco o wszystkim, co się dzieje. Tu, z kronikarskiego obowiązku, już na spokojnie możemy krótko opisać nasz dzień 22. Finału.

  Zaczęliśmy jak zwykle o 7.30. Dwa samochody z wolontariuszami wyjechały do Szumowa. Reszta, niedługo później poszła "w miasto". Na początku, jak zawsze było na ulicach pustawo. Wiadomo - niedziela jest po to, żeby się wyspać... Potem, na szczęście, było już lepiej.

  Pogoda była nie najgorsza. To znaczy - tak nam się wydawało. Bo wolontariusze stojący na ulicach po kilka godzin mieli troche inne zdanie... Widać to było kiedy wracali do gimnazjum.

  Było spokojnie - to warto powiedzieć. Nie było, jak zwykle zresztą, żadnych incydentów - fałszywych wolontariuszy, zaczepek itp. Oczywiście tak jest zawsze, ale chyba warto to podkreślić po raz kolejny.

  O 10.00 rozpoczął się XV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Głównym sponsorem turnieju jest rzecz jasna p. burmistrz, a organizatorem jak zwykle p. Dariusz Grabowski.

  Turniej to nasza największa impreza. W tym roku wzięło w nim udział aż 17 zespołów reprezentujących większość szkół w czterech kategoriach wiekowych. oto końcowe tabele:

   Turniej szkół podstawowych klas I - III:
  1. SP 4
  2. SP 5
  3. SP 3

   Turniej szkół podstawowych klas IV - VI:
  1. SP 5
  2. SP 3
  3. SP 4

   Turniej gimnazjów
  1. MG1 Zambrów I
  2. PG Szumowo
  3. MG1 Zambrów II
  4. PG Rutki
  5. Gimnazjum SWEiRP
  6. Gimnazjum ZSO

   Turniej szkół ponadgimnazjalnych:
  1. ZS 1
  2. ZSO
  3. ZDZ
  4. ZSA
  5. SWEiRP

  Wszystkie wyniki oraz nazwiska najlepszych zawodników można oczywiście znaleźć na portalu zambrow.org Puchary wręczał fundator, burmistrz p. Kazimierz Dąbrowski.

  Na hali oczywiście kwestowali wolontariusze, przed wejściem mozna było kupić gadżety Orkiestry i losy naszej loterii.

  W Zambrowie nie ma orkiestry bez orkiestry... Inaczej mówiąc - zawsze na Finale WOŚP występuje zaprzyjaźniona Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pod kierunkiem p. Krzysztofa Witkowskiego. Hymn WOŚPu w wersji na orkiestrę dętą i występ mażoretek - to się zawsze podoba...

  Od 11.00 na hali MG 1 (czyli obok turnieju piłkarskiego) można było za darmo spróbować swoich sił w zajęciach STEP, ZUMBY oraz TBC (przyznajemy: nie wiemy co oznaczają te skróty...) pod kierunkiem właścicielki firmy Aerobik Forma - p. Mileny Ostrowskiej.

  Od 12.00 na Pływalni DELFIN mozna było wrzucać pieniądze do skarbonki umieszczonej pod wodą. Członkowie klubu SCUBAMANIAK z p. Andrzejem Gutowskim na czele udostępniali odważnym sprzęt donurkowania, nieco ich szkolili - i pomagali wrzucić pieniądze do skarbonki. W Zambrowie już po raz trzeci można było w ten sposób zasilić WOŚPową skarbonkę. W tym roku po raz pierwszy taka atrakcja miała też miejsce na łomżyńskim basenie. Tylko pracownicy banku nie są zbyt zadowoleni z tego - maszyny do liczenia pieniędzy niezbyt lubią wodę...

  W gimnazjum było spokojnie. Na stołówce p. Marta Kotowska i p. Ewa Gontarska z grupą wolontariuszek dbały o głodnych wolontariuszy (i porządek rzecz jasna). Magda Ogrodnik (oczywiście pojawiła się na Finał) pilnowała papierów i klucza od pakamery ze skarbonkami, Paulina pilnowała Facebooka, Bartek z Mateuszem przerzucali wolontariuszy (zmarzniętych do gimnazjum, ogrzanych i nakarmionych - na ulice, czyli do kwestowania...). Nawet p. Mariola Święcka dostała zadanie - w trybie pilnym dowiozła serduszka do Wysokiego Mazowieckiego (Żołnierzom kwesta szła naprawdę dobrze - zabrakło im serduszek... Na szczęście mieliśmy "zachomikowany" zapasik na czarną godzinę...). A Szef mógł tylko podziwiać jak sprawnie działa zambrowska sztabowa ekipa...

  Wolontariusze cału czas kwestowali. Pojawili się w większej grupie w gimnazjum po 13.00. Zwykle o tej porze nasi sponsorzy podrzucaja nam coś ciepłego do jedzenia. Pizzerie Diavolo, Paccino oraz Diavolo Perfetto dostarczyły pizze dla wolontariuszy (a było tego 23 sztuki - dokładnie...). Poza tym wolontariuszy karmią: Centrum Handlowe Gregorek, EDEN (czyli pp. Aneta Najda i Małgorzata Iwanowska), LEWIATAN (czyli p. Eugeniusz Kaczyński) i pp. Mariola i Marian Skibińscy. Jeszcze raz dziękujemy!

  Po 15.00 zaczęli wracać nasi wolontariusze kwestujący poza Zambrowem. Wróciła ekipa z Szumowa, opiekunka, czyli p. Iwona Grodzka przywiozła skarbonki wolontariuszy z Gimnazjum w Kołakach, policjanci z Rutek przywieźli skarbonki od uczniów tamtejszego gimnazjum (jak zwykle kwestujących pod opieką p. Małgorzaty Strękowskiej). Na końcu pojawili się wolontariusze kwestujący w Wysokiem Mazowieckiem, czyli żołnierze z Jednostki Wojskowej 2031 w Plewkach. Żołnierzy wspierała p. Irmina Herman z księgarni Domu Książki w Wysokiem Mazowieckiem - działa z nami już trzeci rok.

  Po 17.00 wrócili do Sztabu wszyscy wolontariusze (ostatni o 17.29, zgodnie z planem, a nawet minutę wcześniej). Wszyscy zwrócili skarbonki (a jeden z nich nawet dwie!). Przyjechał też Krzysiek Aronowicz z Czyżewa, czyli nasz przyjaciel, który zaczynał parę lat temu z naszym Sztabem, a potem zaczął działać - z sukcesem! - na własną rękę.

  O 17.30 zakończył się turniej - i mogliśmy zakończyć Finałowe działania.

  Na scenę (czyli do stołówki Miejskiego Gimnazjum...) wjechał TORT! Oczywiście to był tort w kształcie WOŚPowego serca, jedyny w swoim rodzaju, stworzony i podarowany wolontariuszom przez Zakład Cukierniczy ANNA p. Heleny Murawskiej-Nietubyć.

  No i to już koniec Finału: parę słów Szefa na zakończenie, podziękowania dla wolontariuszy, p. Dyrektora (trochę mieszamy w gimnazjum od grudnia), p. Burmistrza, p. Ryszarda Świderskiego (dyrektora SP 4 - na hali tej szkoły urządziliśmy dwa WOŚPowe turnieje) - i p. Burmistrz zaczął kroić tort...

  O 18.00 (czyli zgodnie z umową z bankiem) pieniądze wyjechały do PEKAO w Łomży. Zabraliśmy się wojskowym transportem (czyli samochodem żołnierzy). Zapakowaliśmy skarbonki, papiery, ludzi do pracy (czyli: pojechał Szef, p. Marta. Magda i Bartek). Zabrał się z nami Krzysiek (czyli Sztab z Czyżewa) i po 40 minutach (bo w międzyczasie pogoda zrobiła sie paskudna) byliśmy w BANKU!

  Bank w czasie Finału - to wymaga znacznie dłuższej opowieści. Kto nie był - niech żałuje, a opisywać i tak nie warto, bo to trudne do opisania. Wystarczy napisać: po dwóch godzinach nasze pieniądze zostały policzone i zapakowane w bezpieczne koperty, my zostaliśmy nawet nakarmieni (wiadomo - w banku można coś zjeść...) i poznaliśmy WYNIK...

  38 972 97 zł, 17,44 USD, 29,67 EUR
  Jest dobrze...

   

  W poniedziałek - jak zawsze sprzątanie po Finale. Na szczęcie umila je zwykle resztka tortu... Szkoda, że jest koniec semestru i wolontariusze muszą szybko wrócić do normalnych zajęć...

  We wtorek rozlosowaliśmy wygrane w loterii (a było co robić - mieliśmy 380 fantów!) i następnego dnia trafiły do szkół, w których sprzedawano losy - a w gimnazjum otworzyliśmy "sklepik" z wygranymi.

  Jeszcze tylko oficjalne rozliczenie z Fundacją, podziękowanie dla sponsorów (przy okazji wręczaia Żubrów i nie tylko) - i czekamy na nastepny Finał.

  Zajrzyjcie czasem na naszego fanpage'a (WOŚP Zambrów) i "polubcie" go...

 • 11 stycznia 2014 r.

  Sobota, drugi dzień naszych imprez.

  Od 10 trwał III WOŚP-owy Turniej Siatkówki Drużyn Niezrzeszonych.Ten nturniej również odbywał się na hali Szkoły Podstawowej nr 4. W turnieju, organizowanym przy współpracy Stowarzyszenia REKORD w Zambrowie, wzięło udział 7 zespołów. Po długiej, trwającej prawie do godziny 16.00 walce wyłoniono zwycięzców:

  1. Żubry
  2. Rekord I
  3. Kulesze
  4. Ryśki
  5. I LO Łomża
  6. Rekord II
  7. Mała Orkiestra
  Wszystkie drużyny otrzymały puchary, ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Zambrowie. Gratulujemy!

  W przerwie turnieju zawodnicy (i chętni z widowni, choć nie było ich zbyt wielu) mogli zmierzyć sie z zumbą, pod kierunkiem p. Natalii Fabian.

  Niłośnicy dobrej muzyki o 15.00 mogli przenieść się do Centrum Kultury w Zambrowie. odbył się tam koncert młodych zespołów rockowych.

  Zagrały trzy kapele: The Basement z Zambrowa, łomżynska grupa Piano Pianissimo i zambrowski Next To The Road.

  Było ostro, głośno - czyli dokładnie tak, jak na typowym orkiestrowym graniu być powinno!

  A poza tym - wolontariusze pod czujnym okiem p. Marioli Święckiej przygotowali skarbonki, identyfikatory i serduszka na jutrzejszy dzień - tylko brać i kwestować...

 • 10 stycznia 2014 r.

  No to zaczęliśmy!

  Dziś odbył się II WOŚP-owy Turniej Streetballowy. Graliśmy od 17.00 na hali SP 4. Udział wzięło 10 drużyn (oczywiście wszystkie opłaciły wpisowe do WOŚPowej skarbonki...). Walka między drużynami była bardzo wyrównana, o zwycięstwie i ostatecznej pozycji decydowały niewielkie różnice w małych punktach. Widzom się podobało!

  Oto wyniki końcowe turnieju:
  1. Sokoły
  2. Kamszoty
  3. Pomidory
  4. Old Stars
  5. Płertoriko
  6. Tornado Klepacze
  7. The Monsters, Pijane Węże
  9. Kakao, Dallas

  Warto dodać, że pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Michał Przychodzeń, a nagrody dla zwycięzców ufundowała firma GRAVER państwa Anny i Andrzeja Olszewskich.

 • 8 stycznia 2014 r.

  Mamy już drużyny streetballa (10) i siatkówki (8) zgloszone do turnieju. Zgłosiły się też drużyny piłkarskie - ze wszystkich zambrowskich i wielu okolicznych szkół.

  O 17.00 mieliśmy spotkanie organizacyjne. Jak co roku policjanci porozmawiali z nami o kwestiach bezpieczeństwa, a my podzieliliśmy się zadaniami na najbliższe dni - mamy przecież kilka imprez w czterech miejscach przez trzy dni!

 • 7 stycznia 2014 r.

  W gimnazjum i podstawówkach zaczęliśmy sprzedawać losy, rozwieszamy plakaty, zamawiamy nagrody na turnieje - w sumie wszystko idzie jak zwykle, czyli całkiem dobrze.

  Mieliśmy tylko mały kłopot z turniejem siatkówki - musieliśmy przenieść go na halę Szkoły Podstawowej nr 4, tam gdzie będą grali też koszykarze.

 • 2 stycznia 2014 r.

  Na naszym zapleczu leży już ponad 200 fantów na loterię i zanosi się na więcej. Przygotowaliśmy losy - na pewno wystarczy!...

  Mamy kilku sponsorów - będą nagrody w turniejach i posiłek dla kwestujących!

 • 27 grudnia 2013 r.

  Pierwszy dzień po świętach jest zawsze pracowity: organizujemy loterię, szukamy sponsorów, planujemy jakąś reklamę...

  Mamy wieśli z fundacji - nasze ankiety dotarły, wszystko jest OK (w zeszłym roku zaliczyliśmy wpadkę - trzeba było niektóre uzupełnić...).

  Jest informacja o turniejach - zgłaszają się drużyny siatkówki i streetballa. Na zgłoszenia reprezentacji piłki noznej trzeba będzie poczekać - wiekszość szkół odpoczywa aż do 7 stycznia...

  Po dłuższej przerwie organizujemy koncert - na razie imprezę zamkniętą, w sobotę w Centrum Kultury. A za rok - zobaczymy...

 • grudzień 2013 r.

  Mamy pomysły na Finał - wprawdzie stare, ale za to dobre i sprawdzone.

  Mamy wolontariuszy - 20 grudnia "wrzuciliśmy" ich do internetowej bazy. Większość to starzy (o, przepraszam... DAWNI) znajomi: żołnierze z JW 2031, gimnazjaliści z Rutek i Kołak, motocykliści, gimnazjaliści z MG 1 oraz wracający do nas jak bumerang nasi absolwenci!

 • listopad 2013 r.

  Działamy jak zwykle...

  Złożyliśmy przez internet i wysłaliśmy wniosek o założenie Sztabu. Ma być jak zwykle - sztab w naszym gimnazjum i z naszym starym szefem i 60 wolontariuszy.

  Dostaliśmy numer 582...

© 2002 - 2016 WOŚP Zambrów @ zambrow.org